| www.forumirinor.com |
Regjistrohuni edhe ju , dhe hyni ne shoqeri me neve ..
Ejani dhe ju , regjistrohuni duke klikuar REGJISTROHU mbusheni formularin dhe ju do te jeni antar ....
Me respekt stafi


www.forumirinor.com
 
Forumi  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  Lista e AnėtarėveLista e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  IdentifikohuIdentifikohu  
Pėrgjigju temėsShare | 
 

 PAMJE NGA LART E PIRAMIDAVE TE EGJIPTIT

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Qendrimi
Admin
Admin


Male Numri i postimeve: 1634
Age: 24
Aktiviteti:
55 / 10055 / 100

Reputacioni: 0
Pikėt: 3899
Registration date: 26/08/2007

MesazhTitulli: PAMJE NGA LART E PIRAMIDAVE TE EGJIPTIT   Sun Aug 26, 2007 7:06 pm

Piramidat


Piramida me e madhe


Piramida e mesme(edyta)


Piramida e ttret


Cfare jane keto vija?
Ku e kane qellimin.
Jane kot?
Qe ato te behen duan shume pune sepse jane me kilometra te gjata.
Pse u bene?
Kush i beri?
Si i beri?
Kush i projektoi?
Jane mijera pyetje qe duan pergjigje!!!


Territori 1


Territori 2
.... kemi te bejme me nje qark elektrik[/b]Territori 3
...kemi hapur kapakin e nje motorri


Territori 4
....Ku eshte kuptimi i ketij misteri ne keto pamje?
Cfar lloj rebusesh jane?
Cfar menduan ata qe i ndertuan apo i bene keto skema?


Territori 5
....Duket sikur kemi te bejme me koncepte elektronike.


Territori 6


Territori 7


Territori 7-1
Ketu duket hapur qe kemi te bejme me nje motorr.
Por, problemi qe e hedh poshte kete ide eshte se; ata qe e ndertuan, po t'i marrim si njerze te para 5 mije vjeteve, na lind pyetja se; nga e dinin ata qe motorr i mekanikes moderrne, ndertohet ne kete menyre?
Po qe se kane qene jashte-tokesore...c'lidhje dhe c'qellim kishin ata qe te ndertonin skemen e nje motorri?
Pse e bene kete gje?
Sot kane ndertuar ato shtepia sipas vijave apo skemes se dikurshme te njerzve misterioze dhe me nje kulture se ciles nuk i dihet burimi.Territori 8


Territori 9
....A nuk te jep idene ketu se kemi hapur panelin e prapme te nje televizori?
Kemi nje qark te mrekullueshem elektrik.


Territori 10 [b]Kodi:
3 piramidat e Egjiptit dhe misteret e tyre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
toeli
Moderatorė
Moderatorė


Male Numri i postimeve: 1520
Age: 33
Lokacioni: Norway
Aktiviteti:
73 / 10073 / 100

Reputacioni: 0
Pikėt: 2544
Registration date: 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: PAMJE NGA LART E PIRAMIDAVE TE EGJIPTIT   Wed Sep 19, 2007 6:26 pm

foto shum interesante per mendimin tim..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Trim1
Moderatorė
Moderatorė


Male Numri i postimeve: 1670
Age: 23
Lokacioni: Kosova- Drenas
Aktiviteti:
10 / 10010 / 100

Reputacioni: 0
Pikėt: 2605
Registration date: 13/09/2007

MesazhTitulli: Re: PAMJE NGA LART E PIRAMIDAVE TE EGJIPTIT   Sat Oct 06, 2007 9:53 pm

Foto me maje a hahhaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.leo-trimi.page.tl
Utd4ever
Shok i forumit
Shok i forumit


Male Numri i postimeve: 524
Age: 21
Lokacioni: Manchester
Aktiviteti:
31 / 10031 / 100

Reputacioni: 0
Pikėt: 2382
Registration date: 09/10/2007

MesazhTitulli: Re: PAMJE NGA LART E PIRAMIDAVE TE EGJIPTIT   Sat Oct 13, 2007 12:39 am

Good thread!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.manutd.com
 

PAMJE NGA LART E PIRAMIDAVE TE EGJIPTIT

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
| www.forumirinor.com | :: | Kultura | :: Gjeografi-
Pėrgjigju temės